fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google Yetim Çocuklara TİKA’dan Eğitim Desteği | Yardım Haberleri

Yetim Çocuklara TİKA’dan Eğitim Desteği

Filipinler’in Luzon Adası’nda yer alan bir okula bilgisayar ve fen laboratuarı TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı)  tarafından kuruldu.

Filipinler’de devlet okullarıyla beraber eğitim faaliyetleri gösteren özel kuruluşlar ve dini eğitim veren vakıf/dernekler eğitim konusundaki ihtiyaçları gidermek için faaliyet gösteriyor. Yaklaşık yüz yetim öğrenciyi bünyesinde barındıran  Luzon Adası’ndaki sivil toplum kuruluşlarından biri olan Amanah Integrated School Inc, başkent Manila’da Müslümanlara yönelik faaliyet gösteren kuruluşların az olması bakımından önem taşıyor.

Marawi kenti ve civarından gelen yetim öğrencilere,çatışmaların sürdüğü Mindanao Adası’nda Vakıf  ev sahipliği yapıyor.  Bilgisayar ve fen laboratuarı TİKA tarafından Amanah Integrated School Inc.’a kuruldu. Bilgisayar ve fen laboratuarı açılışında yetim öğrencilere gıda ve kırtasiye malzemesi dağıtımı da gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir