fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google Yetim Ailelerine Koyun Yardımı | Yardım Haberleri

Yetim Ailelerine Koyun Yardımı

Suriye’nin  İdlib şehrine sınırları içinde olan Maaret el Numan ilçesinde, geçimlerine kolaylık  sağlamak amacı ile yetimlerin bulunduğu ailelere İHH (İnsani Yardım Vakfı) tarafından 60 adet koyun verildi.

İHH  Suriye medya sorumlusu Selim Tosun’un yaptığı açıklamaya göre, ilçede yaşamlarını sürdürmeye çalışan yetimlerin ailelerine destek vermek ve geçimlerini kolaylaştırmak için çalışma yürüttüklerini söyledi.

İlk günden bu yana, Suriyeli yetimlere sahip çıktıklarını anlatan Selim Tosun, “Maddi ve manevi yardımlarımızla hayata tutunmalarını yardımcı oluyoruz. Son olarak da 0 yetim ailesine 60 adet koyun yardımında bulunduk. koyunlardan elde ettikleri sütü bu sayede geçimlerini sağlayabilmek için satışını yapabilecekler” dedi.

Koyun yardımlarının sayesinde yetimlerin ailelerinin süt gelirleri ile  rahat bir yaşam sürdürebileceklerine inandıklarını söyleyen Tosun, şunları söyledi.

Yetim ailelerin her birine 2 adet koyun tesliminde bulunduk. Sütlerin toplu bir şekilde satabileceği bir alan da oluşturduk. Bununla beraber bir çok koyun yakın zamanda kuzuluyacak ve sonrasında daha uygun bir gelir sağlanabilecek.

Böylece kimseye muhtaç olmadan yetimler ve anneleri kendi ayakları üstünde durabilecekler. Suriye genelinde bu projemizi yaygınlaştırmak istiyoruz.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir