Van’da 8 Bin Kişilik Aşevi

8 bin kişinin yararlanabileceği aşevi Van’ın Edremit ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kuruldu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yavuz Pazarbaşı, aşevinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yemek servisi yapılacağını, yaptığı açıklamada söyledi.

Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin talimatları ile yardıma muhtaç aileleri tespit etme çalışmalarının sürdüğünü belirten Pazarbaşı, şunları ifade etti : “Ramazan ayında iftar çadırımızın yemeklerini burada hazırlayacak ve vatandaşlarımıza ikram edeceğiz. Çadıra geleme imkanı olmayan mağdur ailelerimizin ise yemeklerini evlerine kadar götüreceğiz. Araştırmalarımız neticesinde 150 aileyi tespit etmiş durumdayız. Ramazan ayı sonrasında da aynı şekilde yemek dağıtım hizmetimizi devam ettireceğiz ve bu sayının gün geçtikçe daha da artacağını düşünüyoruz. Vatandaşlarımıza vereceğimiz yemeklerimizin Ramazan ayı dahilinde yıllık maliyeti 3 milyon lira tutarında olacak. Mağdur, yaşlı ve kimsesiz ailelerimize, her gün düzenli bir şekilde 4 çeşit yemek hazırlanarak ulaştırılacaktır.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir