fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google TANZANYALI YETİM ÇOCUKLARA MEYVE FİDANI | Yardım Haberleri

TANZANYALI YETİM ÇOCUKLARA MEYVE FİDANI

Öğrencilere ve yetim çocuklara meyve fidanı

IBS (ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ)’nin desteği ile 160 adet meyve fidanı Tanzanya’nın Elari bölgesinde bulunan en büyük okulunun bahçesine dikildi.

IBS derneğine Son derece yoksul olan bölgenin çocukları aç olarak okula gidip hiçbir şey yemeden evlerine geri döndükleri bildirildi ve yardım istendi.

IBS derneği de okula dikilen meyve ağaçlarının, çocukların açlık sorununa bir nebze çözüm olabileceği için 160 adet meyve ağacı dikti. 40 mango,40 portakal,40 adet papaya ve 40 muz olmak üzere 160 adet meyve fidanı dikildi.

Çocukların sorumluluk bilincini kazandırmak ve meyve ağaçlarının korunması sağlamak için her bir meyve ağacı bir çocuğa zimmetlendi. Ağacın bakımından da aynı çocuk sorumlu tutuldu. Ağaçların yerlerini kazıp,gübreledikleri toprağı fidanları dikip ve sulayan çocuklar, durumdan gayet memnun oldular.

Proje için IBS derneğine ve Türk halkına teşekkür eden okul yetkilileri, önümüzdeki yıl meyvelerin toplanabileceğini ve meyveler toplandıkça da hayırseverlere dua edeceklerini söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir