fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google Suriye’ye Sakarya’dan İnsani Yardım | Yardım Haberleri

Suriye’ye Sakarya’dan İnsani Yardım

Suriye’de 900 aileye Adapazarı Belediyesi ve İnsani Yardım Derneği İHH insani yardımda bulundu.

Adapazarı Belediye Başkanı  Süleyman Dişli, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı  Muhammet Durmaz ve Sakarya  İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı  Sebahattin Aydın’ın katkıları ile Suriye’nin Halep kentinde bulunan El-Bab ilçesinde 900 aileye içme suyu, kumanya ve nakdi yardımda bulunuldu.

Suriye’de kalan insanların çok büyük zorluklar içerisinde kaldığını belirten Sakarya İHH Yardım Derneği Başkanı  Sebahattin Aydın, İnsani Yardım Vakfı İHH olarak Suriye’de savaşın başladığı günden bu güne hem Suriye dışına göçen mültecilerin  hem de Suriye içerisinde yerinden edilen insanların mağduriyetlerini gidermek için çalışmalar yapıyoruz.

Eğitim, sağlık, giyim,gıda ve barınma gibi ana ihtiyaçların hayata geçirilmesi için gelen yardımları, koordinasyon merkezlerimizin çalışmaları ile Suriye halkına ulaştırıyoruz. Temel yardımlarla beraber Suriye içerisinde kurmuş olduğumuz konteyner kent,  fırın, okul, su kuyusu, değirmen, aşevi, hastane, yetimhane gibi eserlerle Suriyeli halkın  üzerindeki savaşın kötü etkilerini hafifletmeye çalışıyoruz. Adapazarı Belediye Başkanı  Süleyman Dişli’ye de Suriye’de dağıtılan yardımlara katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir