fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google Suriyeli Yetim Çocuklara Yardım | Yardım Haberleri

Suriyeli Yetim Çocuklara Yardım

Yetim Sponsorluk Sistemi kapsamında İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin Fırat bölgesindeki yetim çocuklar için çalışmalarını sürdürüyor.

Suriye’nin Halep kentine bağlı olan, Siccu, Babuselam, Reyyan, Marea ve Azez bölgelerinde, nakti yardım desteği ile 800 yetim çocuğun 6 aylık masraflarını karşıladı.

Kilis İHH Yetim Sorumlusu Ahmet Kenan,yetimler konusunda önemli projeleri,Vakfın kuruluş tarihinden bu yana yapıldığını ifade etti.Türkiye nüfusunun 5 katı olan Dünya’daki yetim sayısını hepimiz biliyoruz diyen Ahmet Kenan,yetimlerinin büyük oranının Müslüman coğrafyasında bulunduğunu 10 binin üzerinde yetimin sadece Suriye’de Fırat Kalkanı bölgesinde olduğunu söyledi.

Kilis Basın Biriminden Yakup Alaca ,Kış ayının gelmesiyle beraber yetim çocukları daha zor günlerin beklediğini ifade etti.Yetimlerin bir kısmını lastik terlik giydiğini, çoğunun ise ayakkabısının bile olmadığını görmekteyiz dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir