fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google Somali’de Şehit Eren Bülbül Yetimhanesi | Yardım Haberleri

Somali’de Şehit Eren Bülbül Yetimhanesi

Trabzon’un  Maçka ilçesinin kırsal bölgesinde teröristler tarafından şehit edilen 15 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün adını taşıyacak bir  yetimhane inşa etmek için İnsani Yardım Vakfı İHH ve Sabah Namazı Devrimi Grubu kampanya başlattıklarını duyurdu.

İHH  İnsani Yardım Vakfı’nın yaptığı yazılı açıklamada, yetimhane kampanyası ile 24 kişilik kız yetimhanesinin maliyeti 550 bin lira tutacak.5 ayrı binadan biri olacak olan Şehit Eren Bülbül Yetimhanesi, Anadolu Kız Yetimhane Kompleksinin içinde inşası yapılacak. İnşaat tamamlandı zaman kompleksin içinde 5 ayrı yetimhane ve bu yetimhanelerde toplamda 120 yetim çocuk barınacak.

Yetimhanede  mutfak,yatak odaları,etüt salonu,çok amaçlı salon ve bakıcı odası bulunacak olan kompleks 10 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek ve iki katlı bir bina şeklinde olacak.

Kullanım alanı toplamda  215 metrekare olacak olan yetimhanede yetimlerin barınması ve şartların iyileştirilmesi,yetimlerin eğitim ihtiyaçlarının iyi bir şekilde karşılanması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir