Sınır Ötesine Ramazan Yardımı

By in Ramazan Ayı, Son Haberler on Mayıs 8, 2018

Kahramanmaraş’ta belediye ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile Suriye’nin iç bölgelerine göç eden Doğu Gutalılar ile Afrin ve İdlib’e Ramazan Ayı öncesi hazırlanan gıda, giysi ve ev eşyalarından oluşan 4 tırlık yardım malzemeleri gönderildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi öncülüğünde, Onikişubat Belediyesi, Elbistan YİBO, Elbistan Gülbahar Sultan Derneği, İsar Derneği ve Hayrat İnsani Yardım Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan 4 tır için Fuar Merkezinden tören düzenlendi.

Ramazan Ayı öncesi Suriye’deki mağdur ve mazlum insanlara yardım tırları göndermenin mutluluğu içinde olduklarını belirten Hayrat İnsani Yardım Vakfı Suriye Koordinatörü Muhammet Ubeyd Köşker, barınma sorunuyla karşı karşıya kalan Gutalı ailelerin ilk etapta fabrika, okul, Cami gibi büyük mekanlara daha sonra da yardım kuruluşları tarafından kurulan kamplara yerleştirildiğini ifade etti. Üzerindeki elbiseleri dışında hiçbir eşyasını yanında getirememiş olan Doğu Guta’lı sivil halkın her türlü yaşam malzemesine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir