Kurban Bağışı Afrika

By in Kurban Faaliyetleri, Son Haberler, Videolar on Ağustos 30, 2017

Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği (IBS), Afrika’da Bir Kurban Bin Bayram sloganı ile yola çıktığı 2017 Vekaletle Kurban organizasyonunu, Türkiye’nin dört bir yanından ve yurtdışından hayırseverlerin Kurban vekaleti vermeye devam ediyor.

IBS in Kurban kesimleri için görevli ekibi, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Türk’ün başkanlığında Habeşistan’a (Etiyopya) doğru yola çıktı. Habeşistan’ın farklı bölgelerinde kurban kesimleri yapacak olan ekip, Kurban etlerinin dağıtıml

arını, yaptıktan sonra Habeşistan’dan Türkiye’ye geri dönecekler.

Dernek Başkanı Mehmet Sever Kurban organizasyonuna yardım edip destekete bulunan, Habeşli yetim ve yoksullarında kurban bayramı yaşamalarına katkı sağlayan hayırsever kardeşlerimize teşekkür etti. Kurban Bayramının çok daha farklı bir yeri ve önemi olduğunu vurgulayan Dernek Başkanımız “Belki bir senedir yolumuzu gözleyen kardeşlerimize et ikram etmeye, bayramı yaşatmaya gidiyoruz. Bu sevince yaşatmamıza vesile olan bütün kardeşlerimden Allah razı olsun” dedi.

IBS in Vekaletle Kurban kayıtları Kurban Bayramının 2. Günü dahil olmak üzere devam edecektir. Bu süre içinde Dernek

merkezide de açık olacaktır. İsteyen hayırseverlerin vekaletlerini dernek merkezimize uğrayıp bire bir kayıt yaptırabilecekler. Dernek Merkezine gelemeyen hayırseverler için de telefon ile bağış, internet sitesinden online bağış ve Havale – EFT yoluyla Kurban bağışlarını ulaştırabilecekler.

Kurban Bedeli 450 TL’dir. www.ibs.org.tr / 0216 545 71 71

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir