fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google fuck google Katarakt Bağış | Yardım Haberleri

Katarakt Bağış

Katarakt Ameliyatı için Bağış

IBS (ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ) Derneği’nin Etiyopya’da başlattığı katarakt ameliyatları projesi hızla devam ediyor.Şehir merkezlerine uzak, kırsal bölgelerde yapılan ameliyatlarla, şimdiye kadar birçok fakir  Etiyop’yalı yeniden gözlerine kavuştu.

Bölgedeki faaliyetleri kontrol etmek amaçlı, Etiyopya’da bulunan dernek Başkanı Mehmet Sever   ameliyatlara bizzat katılarak incelemeler yaptı. Kırsal bölgelerde yaşayanların merkeze gidemedikleri için tedavi olma fırsatı bulamadıklarını söyleyen dernek başkanı Mehmet Sever “yaptığımız organizasyonla doktorların ve ameliyat gereçlerinin kırsal bölgelerde yaşayan halkın ayağına götürüldüğünü, böylelikle bir daha görmeyi hayal bile edemeyen yoksulların ameliyatlarının yaptırıldığını ve dualarının alındığını söyledi.”

IBS Derneği Afrika Sorumlusu Ömer Bal’da kurban bayramı döneminde yaşadıkları bir hadiseyi şöyle anlatıyor:
“Kurban bayramında kesimlerimizi yapıp etleri dağıttıktan sonra bölgeden ayrılmak üzere hazırlandık. araçlarımıza binmek üzereydik ki yaşlı bir kadın kolumuzdan tutup ağlayarak bir şeyler söylemeye başladı. Adeta yalvarıyordu. Ne söylediğini rehber arkadaşlarımıza sorduk. Yaşlı kadın bizim katarakt ameliyatı yaptırdığımızı öğrenmiş. Kendisi de katarakt hastasıymış. Arkadaşlar kadının gözlerini ameliyat yaptırmamızı  istediğini söylediler. Biz de ameliyatını yaptıracağımıza söz verdik. Bu ve bunun gibi pek çok olayı sık sık yaşıyoruz. Katarakt bölge halkının en büyük sorunlarından. İNŞALLAH Ameliyatlarımız yıl boyunca devam edecek. Bu noktada hayırseverlerimizin de desteğini bekliyoruz.”

IBS Derneği siz hayırseverlerin yardımları ile katarakt ameliyatları yaptırmaya devam ediyor. Bir kişinin iki gözünün ameliyat maaliyeti 100 dolar . IBS derneğinin bu güzel projesine  destek vererek yoksul Afrikalıların yeniden gözlerine kavuşmalarını sağlayan hayırseverlere teşekkür ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir