Hayalleri Gerçekleştiren Vali

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, başarılı projeleri ve halkın arasına inmesi ile dikkat çekti.

ilk olarak Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yetim ve öksüz çocuklar için başlattığı “Mektup” projesiyle 6 ilde 2 bin 828 çocuğa ulaşan Vali Sonel, daha önce de görev yaptığı her bölgede gaziler, şehit aileleri ve ihtiyaç sahiplerinin yanında oldu. Yetim ve öksüz çocuklara gönderdiği mektuplar da “Eğer annen veya baban hayatta olsaydı, özlemini çektiğin almalarını istediğin şey ne olurdu” sorusunu soran Vali Sonel hepsinin bir bir hayalini gerçekleştirdi.

Kampanya kapsamında 9 ayda “Mektup” projesiyle Tunceli’de 279 yetim ve öksüz çocuğa ulaştı. Vali Sonel’in mektubuna cevap yazan çocuklardan bazıları bisiklet, televizyon, cep telefonu, muhabbet kuşu, piyona, genç odası ve bilgisayar gibi taleplerde bulundu. Bazı yetim ve öksüz çocuklar ise anne veya babası hayatta olsaydı onlara sarılıp uymak istediğini aktardı.

Hayır sever iş adamlarının da yardımı ile çocukların hayallerini tek tek gerçekleştiren Vali Sonel, anne ve baba özlemi çeken çocukların da evlerinde ziyaret edip bazen mutlu, bazende hüzünlü anlar yaşandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir