oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun fuck google fuck google melih siker oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun fuck google fuck google melih siker Bitlis’te Yetim Giydirme | Yardım Haberleri

Bitlis’te Yetim Giydirme

Tatvan ilçesinde, Bitlis İHH İnsani Yardım Derneği yetim çocuklar için Yetim Giydirme programı düzenlendi.

Tatvan ilçesinde bulunan dernek binasında, Bitlis İHH’nın düzenlediği programa Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ve eşi Melek Aksoy, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Erdal Necip Yardım ve eşi Hatice Yardım,  ile çok sayıda davetli katıldı.

Program vesilesiyle il genelinde bulunan yetim çocuklarla bir araya gelen Vali Ustaoğlu ve diğer davetliler, çocuklarla sohbet edip onlarla yakından ilgilendiler. Vali Ustaoğlu, daha sonra aynı sofrada yetim çocuklarla birlikte yemek yedi.

Vali Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu, Bitlis İHH Başkanı Muzaffer Taşcan’dan  bilgi aldılar ve yetim çocuklara oyuncak hediye ettiler.

Bitlis İHH Başkanı Muzaffer Taşcan, 2017 faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Gönüllü destekçilerin katkılarıyla 2017 yılında da ayni, nakdi ve eğitim çalışmaları yardım faaliyetleri, çeşitli sosyal aktivite  ve yetim çalışmaları yapıldığını ifade etti.

Bu program kapsamında Bitlis İHH olarak 2017 yılında doğrudan desteklediğimiz yetim çocuk sayısı 386,

desteklediğimiz aile sayısı 252, dönemsel olarak desteklenen yetim çocuk sayımız  727, dönemsel ve doğrudan olarak desteklenen toplam yetim çocuk sayımız ise bin 113 olduğunu bildirdi.

Bunun yanında gönüllü sponsor, gönüllü destekçiler ve İHH İnsani Yardım Vakfı genel merkezinin katkıları ile 2017 yılında toplam da 500 aileye gıda yardımı, 98 aileye nakdi yardım, 450 aileye giyim yardımı olmak üzere toplam bin 48 aileye yardım desteği sağlanmış oldu ifadesini kullandı.

Davetliler, yetim çocuklar için Bitlis İHH’ya, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından gönderilen giyim yardımlarını ve kumanya paketlerini dağıttılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir